VoIP vs tradycyjna telefonia komórkowa

VoIP oferuje doskonałą jakość połączenia. Osoba, do której wykonywany jest callback, nie może stwierdzić, czy używasz VoIP czy klasycznego połączenia – różnica w jakości jest niewielka.

Chociaż prawdą jest, że mogą wystąpić sporadyczne problemy z transmisją, technologia VoIP ewoluowała już do punktu, w którym przerwy w usługach lub zakłócenia nie są częstsze niż w połączeniu telefonicznym, a jakość połączenia jest znacznie lepsza niż typowy odbiór z telefonu komórkowego.

 

Porównanie kosztów VoIP i telefonii komórkowej

 

Największą przewagą VoIP nad telefonią komórkową jest koszt. Połączenia krajowe są bezpłatne lub co najmniej tańsze niż te tradycyjne. Tak samo, jeśli chodzi o połączenia międzynarodowe – również znacznie tańsze, a w niektórych przypadkach również bezpłatne, jeśli wykonywany jest call back. Numer telefonu VoIP, czasami nazywany numerem wirtualnym, nie jest bezpośrednio związany z fizyczną siecią telefonu stacjonarnego, ale „wydaje się” takim być. W związku z tym osoby z innego kraju mogą dzwonić do Ciebie po stawce lokalnej, zamiast w ramach wyższej stawki międzynarodowej, ponieważ Twój numer telefonu wirtualnego „wydaje się” być osadzony w ich lokalnej walucie i cenie, nawet jeśli tak nie jest.

 

Kolejne zalety:

  • wygoda
  • wszechstronność.

 

Numery telefonów wirtualnych można przypisać do wielu urządzeń. Zwykle też jest to bardzo wygodne, bo dzisiaj dostępna jest niezliczona liczba dostawców dla każdego, kto ma komputer i połączenie z Internetem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *