Jakie są główne zalety technologii VoIP dla biznesu?

Technologia Voice over Internet Protocol (VoIP) odnosi się do szeregu możliwości transmisji, które umożliwiają komunikację przez Internet. VoIP, potocznie zwany telefonią internetową, konwertuje wibracje głosu na skompresowane sygnały cyfrowe, które przekładają się na pakiety protokołu internetowego (telefony IP).

 

Te pakiety IP są następnie przesyłane i konwertowane na zwykły sygnał telefoniczny, jeśli użytkownik ma zwykły telefon.

Zasadniczo VoIP umożliwia użytkownikom komputerów i firmom wykonywanie połączeń telefonicznych z komputera stacjonarnego wyposażonego w telefon VoIP. Telefonia internetowa oferuje usługi i korzyści niespotykane w tradycyjnych telefonach.

Główne zalety technologii VoIP dla biznesu

Telefonia internetowa nie tylko zwiększa oszczędności poprzez obniżanie kosztów. Umożliwia także użytkownikowi integrację programów, takich jak:

 

  • e-mail,
  • e-faks,
  • zdalne konferencje przez Internet

 

Wszystko za pośrednictwem telefonu. Innymi słowy, użytkownik VoIP może rozmawiać z kimś przez telefon, jednocześnie uzyskując dostęp do innych aplikacji, w tym Internetu. Użytkownicy VoIP mogą przenosić swoje sprzęty w dowolne miejsce, co umożliwia prowadzenie rozmów telefonicznych we wszystkich miejscach oferujących połączenie z Internetem. Zwiększenie mobilności pomaga osobom, które są zawsze w ruchu, szczególnie pracownikom korporacyjnym, którzy muszą podróżować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *